Zalety picia kawy — czy pozytywnie wpływa na zdrowie?

Wielu z nas poranek zaczyna on filiżanki gorącej, mocnej kawy. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, jakie właściwości ona posiada i czy korzystnie wpływa na nasze zdrowie? W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam, jakie są najważniejsze zalety picia kawy. Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do przeczytania!

Kawa — źródło kofeiny

Kawa jest źródłem kofeiny, czyli najbardziej znanego i cenionego składnika tego napoju. To ona odpowiada za wszelkie właściwości lecznicze kawy. Kofeinę powszechnie stosuje się w środkach przeciwbólowych, pobudzających czy przeciwmigrenowych. Właśnie dlatego po wypiciu filiżanki kawy, mamy więcej energii do działania i czujemy się lepiej. Jakie są najważniejsze zalety picia kawy? Przekonajcie się sami!

najważniejsze zalety picia kawy

Najważniejsze zalety picia kawy

Przede wszystkim kawa wpływa na obniżenie stresu. Już sam jej zapach dla wielu osób ma działanie odprężające i relaksujące. Substancje zawarte w tym napoju doskonale stymulują pracę mózgu i niwelują uczucie stresu. Inne zalety picia kawy to poprawa krążenia krwi oraz przyspieszanie spalania tłuszczu. Kofeina odgrywa znaczącą rolę w procesie przemiany materii, dlatego picie dobrej jakości kawy, bez dodatku cukru czy innych aromatów, może przyspieszyć proces odchudzania. Kawa jest też wspaniałym źródłem antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki, odpowiedzialne za procesy starzenia. Warto wspomnieć, że napój ten zmniejsza także ryzyko wystąpienia cukrzycy, depresji, a nawet chorób nowotworowych.

Mariola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót na górę